Jakie okna wybrać?

Warto mieć świadomość, że obecnie okna są zupełnie inne, niż produkty sprzed kilkudziesięciu lat. Bardzo duży postęp został zanotowany nie tylko w kwestii wyglądu okien, ale również pełnionych przez nie funkcji.

Okna drewniane

okna drewniane poznań zawsze wyróżniają się walorami estetycznymi. Ludzie coraz częściej chcą, by okna odznaczały się również bardzo ładnym wyglądem, które będą idealnie komponowały się z wystrojem poszczególnych pomieszczeń. Znacznie korzystniej będą wtedy oddziaływały nie tylko na styl wnętrza, ale również poprawią samopoczucie użytkowników.

Ponadto bardzo pozytywną cechą drewnianych okien jest ich niska rozszerzalność cieplna. Okna tego rodzaju zatem są wstanie zatrzymać temperaturę, co ma bardzo korzystne znaczenie szczególnie w sezonie grzewczym.

Okna aluminiowe

Zdecydowanie największą zaletą okien aluminiowych jest lekkość i trwałość. Ramy okienne wykonane z aluminium są zdecydowanie mniej podatne na ewentualne uszkodzenia w porównaniu do ram z drewna czy PCV. Ponadto nie zmieniają swoich rozmiarów pod wpływem zmian temperatur. Do atutów należy także zaliczyć plastyczność oraz podatność na formowanie aluminium.