Peeling medyczny

Polki od zawsze dbały i dbają o swoją urodę. Na rynku kosmetycznym jest wiele zabiegów upiększających i poprawiających naszą urodę. Gabinety medycyny estetycznej w swojej ofercie mają miedzy innymi peelingi medyczne poznań. Zabiegi te pozwalają na skuteczne pozbycie się niedoskonałości skórnych takich jak np. trądzik, redukcja przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie jej przez co skóra wygląda na młodszą i bardziej promienną i zdrową. Peelingi medyczne potrafią również zniwelować blizny, zlikwidować zmarszczki oraz działać anty-starzeniowo. Zabieg ten dedykowany jest dla osób w każdym wieku, nie ma tu ograniczeń.
Peeling z angielskiego słowa peel oznacz złuszczać, tak więc podczas takiego zabiegu dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach, w zależności od wykonywanego zabiegu i nakładanego preparatu.
Jest kilka rodzai peelingów, dla różnych typów i problemów skórnych. Peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne i enzymatyczne oraz peelingi mieszane, z zastosowaniem dwóch wyżej wymienionych metod.
Każdy rodzaj zabiegu jest indywidualnie dostosowywany do klienta. Należy starannie wybrać gabinet w którym będziemy chcieli wykonać taki zabieg i śmiało korzystać z tego co oferuje nam medycyna estetyczna.