Ból zęba – jak sobie radzić?


Każdy wielokrotnie miał już do czynienia z bólem zęba. Jest to niestety często występująca przypadłość, która potrafi wystąpić zupełnie nagle, bez żadnej konkretnej przyczyny i w tym samym momencie drastycznie obniżyć jakość całego życia. Z silnym bólem po prostu nie da się normalnie pracować, nie da się jakkolwiek żyć. Myśli się tylko i wyłącznie o nim i o tym, by jakoś go przetrwać albo uśmierzyć go przy pomocy tabletek przeciwbólowych łykanych dosłownie garściami. Takimi przypadłościami teoretycznie może się zająć wyłącznie doświadczony stomatolog Warszawa Bemowo i rzeczywiście to do niego wypadałoby się zgłosić w przypadku odczuwania bólu zęba. Nawet gdy ten ból nie jest jeszcze zbyt silny i nie utrudnia normalnego codziennego funkcjonowania. Nie ma co zwlekać z odbyciem wizyty i jej przekładać, bo później będzie tylko gorzej, dlatego w przypadku chorób dziąseł i zębów najważniejsza jest szybka reakcja.

Ból zęba nie zawsze musi jednak oznaczać chorobę samego zęba. Czasami pojawia się on wtedy, gdy jakaś przypadłość atakuje przyzębie albo nawet same dziąsła. Jego nasilenie może być bardzo różne. Początkowo ból bywa niewielki, wręcz nieodczuwalny albo odczuwalny wyłącznie przy spożywaniu bardzo ciepłych lub zimnych produktów, jednak z tygodnia na tydzień przeważnie zaostrza się coraz bardziej, aż ostatecznie staje się nie do wytrzymania. Nie jest to jednak najlepszy moment na odbycie wizyty. Gabinet dentystyczny warto odwiedzić już w dniu, w którym poczuje się właśnie ten lekki ból. Wtedy zaistnieje jeszcze szansa na szybkie i bezproblemowe uporanie się z chorobą. Jeżeli natomiast ból zostanie zbagatelizowany, taka próchnica może przejść dalej i rozwinąć się w coś, co będzie już wymagać podjęcia się znacznie bardziej skomplikowanego leczenia kanałowego.

Można zresztą ogólnie rzecz biorąc całkowicie uniknąć podobnych sytuacji, chodząc na wizyty kontrolne regularnie. Niejeden stomatolog Warszawa Bemowo twierdzi, że powinny się one odbywać chociażby ten raz do roku, a najlepiej – raz na pół roku.

Dodatkowe informacje znajdziesz na: medicdental.com.pl