MAGIA FORMOWANIA ROŚLIN


Rośliny stanowią ważny element przestrzeni. Człowiek, który od zawsze dążył do otaczania się pięknem, czy to za pomocą wznoszonych budowli, czy wytwarzanych przez siebie przedmiotów użytkowych, postanowił w końcu wykorzystać dzieła natury i udoskonalić je wedle własnego upodobania.
Rośliny formowane znane były już w starożytności. Centrum ogrodnicze Mysłowice. Początkowo proces ten polegał na przycinaniu gałęzi krzewów i koron drzew. Najprostszym znanym przykładem takiego działania jest żywopłot, tak charakterystyczny dla krajobrazu angielskiej wsi. Jednak na prostych formach nie poprzestano. Roślinom zaczęto nadawać rozmaite formy, kształty figur geometrycznych, a także postaci. Z biegiem czasu nieograniczona ludzka wyobraźnia pozwoliła na wykształcenie się takich niezwykłych technik jak osławione bonsai. Ta pochodząca z Chin sztuka miniaturyzowania drzewek ma swoich licznych zwolenników i często stanowi wielopokoleniową tradycję. Do jej uprawiania niezbędna jest odpowiednia wiedza. Drzewka bonsai pozwalają na wniesienie kawałka natury do wnętrza naszego domu. Wszelkiej pomocy w kwestii uprawy oraz odpowiedniego do twoich oczekiwań wyboru roślin może udzielić ci centrum ogrodnicze, którego specjalnością są rośliny formowane.
Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i marzysz o własnym, małym, ale niezwykłym dziele sztuki nie czekaj i daj porwać się magii formowania roślin.

Polecane: makijaż permanentny Poznań.